google-site-verification=2CZgukMzRDlmEgWtAfvfzRwCSyPTOWrjwMkbSLRLc3w

کیف پول ترون لینک یکی از کیف پول های بیشتر شناخته شده برای کاربران ایرانی است. این کیف پول مخصوص شبکه ترون طراحی شده و امکان پشتیبانی از بلاکچین های دیگر مانند اتریوم یا bnb را ندارد. شما می توانید برای نگهداری رمزارز ترون خود و یا سایر توکن های روی شبکه ترون مانند BTT یا WINK از این کیف پول استفاده کنید.

کیف پول ترون لینک به دو صورت اپلیکیشن موبایل و افزونه مرورگر برای کاربران در دسترس بوده که در این مقاله ما نحوه نصب، راه اندازی و همچنین بازگردانی این کیف پول از طریق اپلیکیشن گوشی را به شما آموزش می دهیم:

1) نصب کیف پول ترون لینک:

نسخه مخصوص تلفن همراه با سیستم عامل Android و iOS را می‌توان به رایگان از فروشگاههای Google Play Store اندروید و App Store آیفون دریافت کرد:

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه iOS

2) ساخت والت جدید:

پس از دانلود و نصب اپلیکیشن ترون لینک، حال نوبت به راه اندازی ولت می رسد.اپلیکیشن را باز کرده، و بر گزینه «Create Account» کلیک کنید.

کیف پول ترون لینک؛ آموزش، نصب و بازیابی

3- حال با بخش قواعد و قوانین برنامه ترون لینک روبرو می‌شویم، برای گذر از این بخش، نوشته را به پایین ببرید تا گزینه «ACCEPT» فعال شود، سپس بر روی آن کلیک کنید.

ترونلینک پرو

4- در شکل زیر، درون کادر 1 یک نام برای کیف پول خود انتخاب کنید (این نام فقط برای نمایش به شما می باشد و هنگام بازگردانی کیف پول کارایی ندارد)، و سپس بر گزینه «Next Step» (کادر دوم) کلیک کنید به مرحله بعد بروید.

والت دیجیتال

5- در صفحه بعد، برای کیف پول ترون لینک خود باید یک Password انتخاب کنید. این پسورد حتما باید دارای 8 کاراکتر و شامل یک حرف بزرگ، یک حرف کوچک و یک عدد باشد. پس از وارد کردن پسورد، گزینه «Next Step» فعال می‌شود، بر روی آن کلیک کنید.

password ترون

در شکل بعد باید دوباره پسورد خود را دوباره وارد کنید و با کلیک بر گزینه «Next Step» به مرحله بعد روید.

رمزعبور

6- کد بازیابی کیف پول:

کیف‌پول ترون لینک برای امنیت و بازیابی (Restore) اطلاعات شما دوازده کلمه را با ترتیبی خاص به شما نمایش می‌دهد که باید این کلمات و ترتیب آنها را یادداشت و نگهداری کنید. این روش تنها راه شما برای بازیابی کیف‌پولتان است. در صورت از دست رفتن پسورد منتخب شما، با داشتن درست این 12 کلمه می‌توانید وکیف پول خود را بازیابی کنید.

نکته خیلی مهم: داشتن 12 کلمه بازیابی تنها راه شما برای برگرداندن کیف پولتان می باشد. در صورتی که برنامه ترون لینک از گوشی شما پاک بشود یا گوشی خود را از دست بدهید و این 12 کلمه را در اختیار نداشته باشید دارایی شما در این کیف پول به طور کامل از دست می رود. حتما از این 12 کلمه هم به صورت دیجیتال هم به صورت کاغذی کپی بگیرید.

بازیابی کیف پول ترون

در شکل بالا، بر گزینه «Back up now» کلیک کنید، سپس پیامی نمایان می‌شود که از شما می‌خواهد که برای امنیت بیشتر، از 12 کلمه خود اسکرین‌شات نگیرید. سپس بر گزینه «Got it» کلیک کنید تا مانند شکل زیر، 12 کلمه منتخب شما نمایش داده شود. این 12 کلمه را یادداشت و در جایی مطمئن ذخیره کنید.

بازگردانی

در عکس بالا برنامه ترون لینک از شما میخواهد که برای اطمینان از درستی ترتیب کلماتی که یادداشت کرده‌اید دو مورد از آنها را وارد کنید، در غیر این صورت بر گزینه «Skip now» کلیک کنید تا راه‌اندازی کیف‌پول شما به پایان رسد.

عبارت بازیابی کیف پول

3) بازیابی کیف‌ پول ترون لینک:

همانطور که گفتیم، تنها راه شما برای بازگردانی کیف‌پول ترون لینک شما، همان 12 کلمه منتخبی است که هنگام ساخت کیف‌پولتان به شما ارائه شد.

1- پس از نصب اپلیکیشن ترون لینک، این بار بر گزینه «Import Account» را انتخاب می‌کنیم.

tronlink pro

2- متن قوانین و قواعد اپلیکیشن را به پایین ببرید تا گزینه «Accept» برای شما فعال شود.

قوانین

3- با نمایان شدن گزینه «Mnemonic»، بر روی آن کلیک کنید.

برگرداندن

4- سپس بر گزینه «HD Wallet» کلیک کنید.

کیف پول ترون

5- در این بخش شما باید 12 کلمه مخصوص کیف پول ترون لینک خود را مطابق شکل، به ترتیب وارد کنید و بین هر کلمه فاصله بگذارید. سپس با فعال‌شدن گزینه «Next Step» بر آن کلیک کنید.

کلمات نامانیک

6- در دو مرحله پایانی، از شما خواسته می‌شود که مانند قبل، پسورد جدیدی برای خود انتخاب کرده و سپس تکرار آن را نیز در کادر مورد نظر وارد کنید. اکنون بازیابی کیف‌پول شما به پایان رسیده است.

کیف پول ترون لینک

نحوه نصب و بازیابی سایر کیف پول های ارزدیجیتال نیز تقریباً به همین شکل می باشد. و مهم ترین نکته در هنگام ایجاد یک کیف پول جدید ذخیره امن کلید خصوصی یا 12 کلمه بازیابی است.

منبع: کوین‌گراف